Projelerimiz

ISOC-TR olarak yürüttüğümüz, parçası olduğumuz ve desteklediğimiz projelere dair bilgilere ulaşabilirsiniz.

Çevrimiçi Çocuk

Çevrimiçi Çocuk projesi Türkiye’deki 7-14 yaş arası çocukların Internet kullanımı konusunda bilinçlendirilmesi ve çevrimiçi ortamda karşılaşabilecekleri olumlu ya da olumsuz uyaranlara karşı nasıl davranacakları konusunda farkındalıklarını artırmayı amaçlayan bir sosyal sorumluluk projesidir.

Chapterthon 2017 - Coding Sisters

Chapterthon is a global Internet Society (ISOC) Chapters marathon, where all ISOC Chapters can participate by developing a project within a timeline and budget to achieve a common goal for the development of education and the Internet.

Türkiye'de İnternet'in 25. Yılı

1991 yılında, ODTÜ ve TÜBİTAK tarafından, internet teknolojilerini kullanan yeni bir ağın tesis edilmesi amacı ile bir proje başlatıldı. Projenin gerçekleştirilmesi ile, Ülkemiz, ABD – Ulusal Bilim Vakfı (NSF) ağına (TCP/IP protokolü üzerinden) ilk kez 1993 yılında internete bağlandı.

Gençlik İnternet Yönetişimi Forumu

Dijital okuryazarlıktan, girişimciliğe, dijital güvenlikten, alan adı (.tr, .istanbul) yönetimine, yazılım etiğinden, dijital haklara uzanan geniş bir konu yelpazesini kapsayan internet yönetişimi (Internet governance) gündemi gençler için, gençler tarafından belirleniyor.

Birlikte proje geliştirebiliriz

İnternet Derneği ile birlikte yapabileceğinizi düşündüğünüz projeleriniz varsa ya da İnternet Derneği’nin bir proje partneri olmasını istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.